www.soclosedecember.se adidas schuhe adidas schuhe chaussure adidas www.soclosedecember.se chaussures adidas www.soclosedecember.se adidas schoenen adidas sneakers adidas skor adidas skor adidas skor adidas zapatillas zapatillas adidas www.soclosedecember.se adidas scarpe adidas scarpe www.soclosedecember.se adidas uk adidas shoes adidas trainers

rökYAYIN ÖNCESİ DANIŞMA

2007 yılından beri reklamda özdenetim hizmeti ve buna bağlı olarak yayın öncesi danışma (copy advice) hizmeti Reklamverenler Derneği’nin belirlediği katkı payı karşılığında verilmektedir.

a.     Tüketicinin Korunması mevzuatı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na bağlı Reklam Kurulu’nun uygulamaları;

b.     RTÜK’ün reklama yönelik uygulamaları;

c.     Reklamdaki yazılı, görsel ve işitsel unsurların kullanımını engelleyen kurallar bulunup bulunmadığı (metin, taslak, storyboard vb.’nin incelenmesiyle) ve benzeri reklamla ilgili her türlü sorularınızı cevaplamak üzere RÖK’ün kadrosundan hizmet alabilirsiniz.

Kurul sekreteryasınca hazırlanacak görüş bir “onay” niteliğinde değil, “tavsiye” niteliğinde olmaktadır. O nedenle verilecek görüşün bir bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

Yayın öncesi danışma hizmeti ile ilgili olarak talepte bulunanlara en geç 2 iş günü içinde geri dönüş yapılmaktadır.

Sekreterya dışında Kurul görüşü alınması istenirse Kurul toplantıları Salı günleri yapıldığından, Salı gününün beklenmesi gerekecek ve başvuru Kurul tarafından değerlendirilecektir. Kurul değerlendirmesi ise, ileride aynı reklamın Kurul'a başvuru kapsamında getirilmesi halinde Kurul yayın öncesi görüşünü dikkate alarak görüşte bulunacak ve bu şekilde dosya değerlendirilecektir.

Fakat her halükarda RÖK sekreterya görüşü ve Kurul görüşünün idari makamlar önünde ve şikayet yapılması durumunda bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

canada goose italiaa ugg saldi woolrich uomo woolrich parka woolrich outlet moncler uomo scarpe timberland ugg stivali stivali ugg moncler milano timberland shoes canada goose outlet timberland scarpe moncler outlet canada goose zug